Dacă dorești să mănânci ceva la grătar, dar să nu fie gras și să conțină și legume, atunci poți mânca frigărui de pui cu legume.
Eu le recomand, chiar dacă ești la dietă sau la tratament este un prânz consistent și delicios.
Se spală carnea, se taie bucățele pătrățoase, se pune într-un castron și se adaugă sare și piperul și se amestecă
Se curată ceapă, se spală și se taie în bucăți mari.
Se taie ardeii pe jumătate, se îndepărtează cotorul și semințele, se spală, apoi se taie bucățele pătrățoase.
Se ia câte un bat pentru frigărui și se pune carnea, alternând cu legumele.
Pe grătarul încins bine se pun frigăruile și se rumenesc pe toate părțile
Ai gătit această rețetă?
Arată-mi felul tău de mâncare sau pune-mi întrebări @afracuisine
Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *
Comentariu *
Nume *
Email *
Site web
Salvează-mi numele, emailul și site-ul web în acest navigator pentru data viitoare când o să comentez.
Notifică-mă prin email când sunt publicate alte comentarii.
Notifică-mă prin email când sunt publicate articole noi.
Δ